Aktuality
Pozvánka na adventní trhy

Pozvánka na adventní trhy

27.11.2014

Čas adventu je jistě nádherným a příjemným obdobím, které láká k návštěvě trhů. Nejenom ty tuzemské, konané v Praze, Brně a dalších městech jsou možností, jak nasát skvělou atmosféru, kterou adventy 2014 přinesou. O mnoho lepší variantou jsou ty zahraniční, na které můžete vyrazit snadno a pohodlně. V naší nabídce naleznete desítky zajímavých adventních zájezdů do mnoha evropských metropolí. A právě zde bude kouzlo adventu dokonalé.

Adventní trhy v Drážďanech

Velmi oblíbenou možností, kam vyrazit na vánoční zájezdy 2014, jsou blízké Drážďany (150 km od Prahy). Místní trhy se nazývají Striezelmarkt, které se v období adventu pravidelně koná na náměstí Altmarkt v centru na známé Prager strasse. Adventní trhy v Drážďanech se rozkládají na více než 250 stáncích, kde nechybí ani ukázky tradičních výrobních postupů a řemesel, které jsou spjaty s historií. Doslova povinností je i nákup tradičního perníku nebo hvězdy, která vás bude ochraňovat – taková je tradice.

Vyzkoušejte advent v Norimberku

V Norimberku na vás čekají jedny z největších vánočních trhů v Evropě. Norimberk na vás dýchne typickou bavorskou atmosférou a kouzelným středověkým rázem. Nesmíte zapomenout ochutnat místní speciality - bavorské klobásky, svařené víno, vánoční chléb nebo pečené kaštany. Při jednodenním poznávacím adventním zájezdu do Norimberku budete mít ale dostatek času i na průzkum města jako takového. Zde doporučíme určitě zbytky městských hradeb nebo císařský hrad.

Na 700 let staré trhy do Vídně

Chcete zažít vánoční zájezdy na trhy, které mají více než 700 let starou tradici? Potom je jasné, že to správnou volbou jsou adventní zájezdy Vídeň. To hlavní se odehrává před vídeňskou radnicí, ale i na několika dalších místech. Neváhejte a vyrazte na Ježíškův trh obdivovat nejenom výrobky a suvenýry místních prodejců, ale také ochutnejte punč, a to ve stylovém hrnku, který si jako suvenýr odvezete domů.