Aktuality
Marsa Alam - ráj potápění

Marsa Alam - ráj potápění

4.11.2014

Marsa Alam - ráj potápění

 

Marsa Alam – původně malá vesnička, která se postupem času stává stále oblíbenější destinací pro milovníky potápění a koupání. Zdejší pobřeží je stále ještě civilizací celkem nedotčené a to se samozřejmě odráží na podmořském životě.

Již letiště v Marse na Vás dýchne ospalou atmosférou, ale za pár minut jste u východu. Zaměstnanci jsou celkem přívětivý, s arogancí hurghádských celníků to nemá nic společného. Také možná proto, že celý areál včetně přístavního města Port Ghalib je v soukromých rukou. Maximálně do 40 minut jste na hotelu. Zde není hotel na hotelu, ale spíše bychom to popsali jako hotel-poušť-další hotel. Z důvodu téměř nulové možnosti nákupů je zde v celé oblasti klid a minimum turistů z velké země.

Najdete zde luxusní pětihvězdičkové hotely i skromější  tříhvězdy.  U většiny hotelů jsou v korálovém podloží laguny, kde je možné šnorchlovat a kochat se podmořským životem.  V zátoce Abu Dabbab  můžete sledovat velké želvy a když budete mít štěstí i mořskou krávu – kapustňáka. Je to nezapomenutelný zážitek. Pod mořskou hladinou běžně narazíte na murény, perutýny, malé klauny, nepřeberné množství korálových ryb. Nejkrásnější korály můžete obdivovat na hraně korálového útesu.

Marsa Alam je vhodná i jako základna k výletům do Asuánu a Edfu (cca 4 hodiny) či návštěvě Karnaku a údolí králů.

Celkově vzato, kdo se rád potápí, šnorchluje a hledá klid, pro toho je to zde ráj.

 

- nabídka last minute zájezdů do Egypta

- nabídka last minute zájezdů do Marsy Alam