Aktuality
Civetta - lyžování na konci Dolomit

Civetta - lyžování na konci Dolomit

6.11.2014

Civetta Dolomity lyžování 2015 - ilustrace

Je nám docela jasné, že se do nás některý nepokojený lyžník určitě pustí  s bandurskou ohledně vzdálenosti od dálnice. Ano, Civetta je daleko od dálnice, musíte projet Cortinou nebo spodní trasou přes  Beluno, ale věřte, že se to vyplatí. Občas bývá problém s průsmykem passo Giao, moc sněhu. Potom se cesta trochu prodlouží.  

Lyžařské středisko Civetta disponuje cca 65 km sjezdovek na třech horách. Převládají červené, ale najde se zde i několik hezkých černých i pohodových modrých pro rekreanty. Areál je velice dobře vybaven, co se týká přepravních kapacit. Pokud nastupujete z Alleghe, nahoru vás vyveze rychlá kabinka, ze Selvy nová sedačka, pouze z Palafavery je starší sedačka.  

K ubytování můžeme doporučit hotel  Nigritella, solidní hotel s bazénem a hotelovým skibusem ke sjezdovkám. Jakmile se ukážete před hotelem s lyžemi, busík vás odveze k areálu, cca 700 metrů. To samé zpět po 15 hodině.  A velmi dobře vaří.

Pokud by vás omrzelo broušení svahů Civetty, přes Alleghe je to kousek do Falcade, případně Marmolada a napojení na Sella Rondu, opačným směrem je za kopcem Cortina. Jen si vybrat. Ale domnívám se, že tuto možnost nevyužijete, učitě se vyřádíte zde.

Hezký a docela náročný je sjezd po červené do Alleghe, dolů do Selvy a černá do Pecolu. Nad Alleghe si můžete i zkusit skok z můstku do vzduchového polštáře (tedy ti odvážní). Součástí areálu je i docela hezká crossová trať.