Aktuality
Tipy na lyžování v Alpách. Pitztal a Hochzeiger.

Tipy na lyžování v Alpách. Pitztal a Hochzeiger.

1.11.2014

V prvním díle tipů na letošní lyžovačku v Alpách jsme lehce představili Ischigl, Zillertal a Val Gardene. Tentokrát chceme představit další 2 lyžařská střediska v Rakouských Alpách, a to Pitztal a Hochzeiger.

Království věčného sněhu v Pitztalu

Užívat si skvělého lyžování můžete třeba přímo na Pitztalu. Výbornou volbou je ubytování v obci st. Leonthard. Ta se nachází v samotném středu Pitztalu. Ostatně pokud se při jasném počasí podíváte kolem sebe a spatříte třeba Rofelewand (3 353 m) či Wildspitze (3 774 m), pak vás atmosféra tohoto místa chytí a nepustí. Pro lyžování v Rakousku jsou typická především střediska Rifflsee a Pitztaler Gletscher. Pokdu si zakoupíte skipas Pitztaler Gletscher & Riffelsee, budete mít k dispozici doslova lyžařské dálnice. Nádherný areál obsahuje celkem 13 lanovek a vleků. Brázdit zde můžete až 40 kilometrů sjezdovek, a to v nadmořské výšce od 1 680 do 3 440 metrů nad mořem.

Lyžařské středisko Hochzeiger

Jestliže chcete vyrazit třeba do některého klidnějšího střediska v údolí Pitztal, pak je výbornou volbou menší středisko Wenns nacházející se nedaleko lyžařského centra Hochzeiger. Wenns je tradiční alpskou vískou nabízející specifickou romantiku. Díky skibusu se dostanete do Hochzeiger, kde se nachází celkem 9 vleků a 40 sjezdových tras v nadmořské výšce od 1 450 m a 2 450 m. Vynikající jsou především zdejší trasy určené pro freeride.